Newyorske listy

.
Nezavisle ceske elektronicke noviny
jaro * 2003 .
ISSN 1093-2887 .


Cesky internetovy denik Pes pise:
Kterak bolševika vyhodili z Bohemby

Vice o tom ZDE - Pravo - IHNET - POOH - MF/D - Bohemia/CTK

Miroslav Ransdorf oznacil za ubohost cin našich krajanu, kterí ho vyprovodili pískotem z krajanské hospody Bohemian Hall v New Yorku. Ransdorfa sem privedl, kdo jiný, nez Jan Kavan, který ceská, kdy mu Národní bezpecnostní úrad dokoncí bezpecnostní proverku, která potvrdí, ze on nikdy, ale nikdy nemel nic spolecného s komunistickými tajnými sluzbami a ze celá aféra "krycí jméno Kato" je jenom jedno veliké, ale opravdu veliké nedorozumení.

Z Ransdorfova pohledu jd eopravdu o ubohost. Ceská spolecnost komunistum velkoryse odpustila, ze ji na bezmála pul století zapráhla do ruského imperiálního chomoutu a udelala z ní nesvéprávnou gubernii se vším, co s tím souvisí, s šibenicemi na jedné strane a prídelem margarínu na nedeli na druhé strane. Komunistická strana, která otevrene priznává ze chystá "deset let mimorádných opatreni", pokud by se mela dostat k moci, ta je vnímána jako "standardní politická síla". Jenze ona je vnímána jako standardní politická síla v zemi s nestandardní politikou, v zemi kde slova nemají presné pojmové obsahy, kde neexistují jasná vymezení, kde nikdo nedovede ríct "voda tece" a "hovno smrdí", kde ministr financí je schopen tvrdit, ze se po zvýšení SPH z 5 na 17% nedá cekat zádné zdrazení (perlicka s posledních hodin). V takové zemi je skutecne mozné, aby byli komunisté v plném rozsahu rehabilitováni a prezidentovi republiky nevadí, ze se šéf komunistu vecpe prímo vedle neho a nechá se fotit na balkónu zámku v Lánech.

Naši krajané ale zijí ve standardní zemi a za dobu kterou s USA strávili (kam utekli pred Grebenícky a Ransdorfy - kdyz lidé tohoto typu byli ješte u moci a delali to, o cem Grebenícek a Ransdorf zatím jenom sní) si osvojili jiné uvazování.

Troufnu si odhadnout, ze kdyby byla ceská hospoda v Tel Avivu a prišel do ní Miroslav Sládek, asi by ho z ní taky vyhodili. Je dobre, ze to udelali naši krajané v Bohemian Hall. Komentáru k úvodníku: 150


Home | Vitejte . . | JS homepage | Eleanor's kitchen | OrbisNews | J. Schrabal
Copyright © 1995-2003 Newyorske listy (New York Herald) *All rights reserved* ISSN 1093-2887