Newyorske listy Nezavisle ceske elektronicke noviny

Letoo - 2000


Ze soukromych zdroju se dovidame, ze se president Havel vratil vcera, ve stredu (16. srpna) z dovolene, kterou travil se svoji manzelkou Dagmar v pobreznim letovisku Fara v Portugalsku, kde si zakoupil vilu . Chce se tam usidlit az jeho presidentsky urad vyprsi pristiho roku, hlavne pry kvuli podnebi. Po navratu president prohlasil, ze pocasi tam bylo zazracne pro jeho zdravi a pripustil, ze se pripravoval na zarijovou cestu do Spojenych Statu.

js


4.- 10. zárí 2000.
President Havel v USA

Prezident republiky Václav Havel se zúcastní Summitu tisíciletí, který porádá Organizace spojených národu ve dnech 6. - 8. zárí 2000 v sídle organizace v New Yorku. Pracovní návšteva Spojených státu je plánována na 4.- 10. zárí 2000.

V úterý 5. zárí prevezme prezident republiky cestný doktorát práv na Michiganské univerzite v Detroitu a vystoupí zde v panelové diskusi v rámci sympozia "Intelektuální výzvy globalizace" spolu s prezidentem Michiganské univerzity Lee C. Bollingerem, profesorem Janem Švejnarem a Glendou Dickersonovou. Prezident se rovnež zúcastní akce na podporu programu ceských studií na Michiganské univerzite.

Ve ctvrtek 7. zárí hodlá prezident republiky v New Yorku zahájit výstavu fotografií "Forum 2000" porádanou Nadací Forum 2000.

Vecer se president ucastni Gala vecere v Hotelu Plaza na pocest Madeleiny Korbel Albright, americka ministryne zahranicnich veci. Jmenem Americkych pratel Ceske republiky ji preda "Society Vision Award" za jeji prispevek k mezinarodni spravedlnosti a lidskych prav. (Newyrske listy pripravuji jeji obsahly zivotopis.)

V sobotu 9. zárí též výstavu "Ceští a slovenští emigranti" na Ellisove ostrove.
V 10 hodin rano se nalozi soukroma lod v Battery Park (Gateway cislo 3) a odjede v 10:20 na Ellis Island - V 11:00 promluvi president Havel na Wall of Honor lawn. Zde se taktez setka s Cesko-Americkou obci a otevre vystavu na Ellis Islandu pod jmenem Czech Settlers in America: Early Immigrant Life 1848-1920. Je to hlavne sbirka z Naprstkova Muzea v Praze a bude otevrena na Ellis Islandu az do 31. rijna, 2000.

O dalších bodech programu a prípadných plánovaných bilaterálních jednáních v rámci této návštevy bude Kancelár prezidenta republiky prubežne informovat.

Prezidenta republiky bude na jeho pracovní návšteve doprovázet paní Dagmar Havlová.


Home | Vitejte . . | JS homepage | Eleanor's kitchen | J. Schrabal
Copyright © 1995 - 2000 Newyorske listy (Czech Newyorker) *All rights reserved* ISSN 1093-2887