Newyorske listy Nezavisle ceske elektronicke noviny ***
Summer 99

Al Fayed, smrt princezny Diany, ceska rozvedka a mezinarodni spionaz:


Complete story by Jan Culik Central Europe Review (english) 8/2/99
Povsimnete si, ze odpovedi na puvodni clanky jsou mnohem delsi, casto dvojnasobne (blabol, ubohe vyvraceni, vysvetlovani a polemiky)

Britske listy, 26 cervence, 1999: Spion versus spion
Princezna Diana, milionar Fayed, CIA a cesky rozvedcik
Kontroverzni vlastnik luxusniho londynskeho obchodniho domu Harrods a otec milence princezny Diany Mohamed Al Fayed zahajil ve Spojenych statech soudni rizeni o odskodne ve vysi 6 milonu dolaru proti trem muzum s udajnym propojenim na CIA, napsal v patek britsky denik Guardian. Jeden z techto trech muzu je udajne byvaly agent ceske tajne sluzby Karl Koecher.
Cely clanek v prekladu Jana Culika (1156 slov, 7405 pismen, 81 radek) * * * Original article of the Guardian (UK) 7/23/99

Britske listy, 27 cervence, 1999: Karel Koecher vysvetluje
Zapadni rozvedky asi skutecne zatajuji pripad Diana. Ja s nim nemel nic spolecneho
Karl F. Koecher: Reaguji na vcerejsi clanek v BL Princezna Diana, milionar Fayed, CIA a cesky rozvedcik. Jsem totiz onen rozvedcik, a dotycny clanek je v tom, co se v nem o mne pise, hluboce nepravdivy.
Z prve: tri muzi, proti kterym Al Fayed vede civilni soudni spor o sest milionu dolaru, jsou Oswald LeWinter, Pat Macmillan a Keith Fleer. Ja mezi nimi nejsem (vy nejdriv tvrdite ze ano a pak ze ne, ale ze “na podvodu se take ucastnily dve dalsi osoby" ja ze jsem “jinou takovou osobou".) Tak tedy za druhe: jinou takovou osobou ani dost malo a prokazatelne nejsem.
Cele dlouhe Koecherovo vysvetleni (2230 slov, 13177 pismen, 237 radek) * English translation

Porovnejte, co Koechr lhal Mlade Fronte vice nez pred roken, kdy rekl: O dokumentech nepadlo ani slovo. Žádal vás o nějakou pomoc? Zařizoval jste pro něj ještě něco kromě hotelu? Ne, ani mě o nic nežádal. Jen se vyptával na možnosti investic v České republice.
Cely clanek

Britske listy, 28 cervence, 1999: Josef Schrabal o pozadi Karla Koechera
Kdo je a byl Karl F. Koecher

New York, 28. listpadu 1984:
Po zatceni dva FBI agenti doprovazeji
Karla Koechera (uprostred) do zalare.

Photo by js

 

S velikym zajmem jsem cetl dlouhe a vecne vysvetleni Karla F. Koechera ve vcerejsich BL. Tento svetoznamy mezinarodni vyzvedac neni tak moc znamy doma, v Cechach, jak jsem se presvedcil behem mnohych navstev v Praze. Alespon ve Spojenych statech je vsak velice znamy, nebot behem rijna 1984 az do unora 1995 bylo jeho jmeno opakovane na prvnich strankach americkeho tisku. Koecher byl jednim z mala agentu sovetske KGB, kteremu se podarilo proniknout do americke CIA. Mimoto byla kniha byvaleho reportera NY Times, Ronalda Kesslera, SPY VERSUS SPY (1988), pojednavajici o Kocherovi, po delsi dobu na liste nejctenejsich knih

Cely clanek o Koecherove spionazske minulosti (1228 slov, 7999 pismen, 139 radek) * In english

UPDATEDBritske listy, 30 cervence, 1999: Odpoved Koechera na predchozi poznamky Schrabala:
K démonizaci Karla Koechera
Velice dlouha polemika jako odpoved se Koecher snazi vysvetlit a vyvratit malichernostma Schrabaluv presny popis s odkazem na nejprednejsi svetove noviny a agentury,
Malichernostma, jako zda jeho firma Novissa byla bizuterie ci obchod s diamontama. Kdo to muze rozpoznat? Pouze jeho zena Hana umi rozpoznat zirkon of diamontu.
Malichernost kolem afery tenisty Lendla a duvodu proc Koecher vzdoroval, aby si Lendl mohl koupit byt v prepychovem dome v NYC, kam se sam Koecher dostal, kdyz mu ceska/KGB rozvedka zapujcila $10 000 k zaloze zakoupeni jeho bytu (ktery pak prodal za $260 000) a uspesne zacleneni do americke spolecnosti. (Sam to bez pomoci KGB nedokazal!)
Precctete si toto blaboleni a usudte!
Cela polemika (1869 slov, 11689 pismen, 216 radek)

UPDATEDDopis Newyorskym listum, 10. srpna 1999: Dick Smith pise:
Zivotni historie Karla Koechera
Karl and Hana byli zbaveni US obcanstvi a bylo jim zakazano, aby se kdykoliv mohli vratit do USA, on byl odsouzen k dozivoti a ona by byla pronasledovana pro vyzvedacstvi, kdyby se snazila vratit. Nadale Koecher utratil $200 000 za pravni vylohy a zanechal za sebou dalsich $200 000 nezaplacenych dluhu za obhajobu [CSFR odmitla zaplatit, ze ucty jsou precenene - red] Zatimco Sharansky se pridal ke sve zene, Avital, v Jerusalemu, Karl and Hana dostali heroicke privitani od vladnich predstavitelu v Praze. Koecher dostal vyznamne misto v Ceskoslovenske Akademii Ved, (CSAV), kde spolupracoval s budoucimi politiky, jako panem Vaclavem Klausem a panem Vladimirem Dlouhym Take pro jejich naprostou lojalitu zajmu komunismu, komunisticka strana a stat mu darovaly nove auto Volvo a novou vilu na okraji Prahy
Cely dopis a odpoved * Original letter (english)

Britske listy, 28 cervence, 1999: Dick Smith zverejnuje dopis z 8. ledna 1999 bez komentare: Dopis Rayelanu Allanovi od Oswalda Le Wintera:
Kdo lze, Koecher nebo Le Winter?
Mily Rayi, Pripad, o kterem vam chci napsat, byla mala operace predem uz existujiciho podniku. Pri procesu se mnou svedcil Al Fayeduv bezpecnostni sef, ze bylo moje zatceni naplanovano ve Washingtonu, D.C., CIA a FBI mesic predtim, nez jsem byl vzat ve Vidni do vazby. V dobe meho zatceni mi byly ukazany dokumenty, ktere byly nalezeny v mem hotelovem pokoji. Do te doby jsem je nemel v ruce, protoze mi je dal predchoziho vecera ve Vidni jiny clen tymu. (Policie nenasla na dokumentech zadne me otisky prstu.)
Cely dopis (510 slov, 2902 pismen, 58 radku)

UPDATEDBritske listy, 30 cervence, 1999: (Nedatovany) dopis Jeffa Steinberga: (posila Karel Koecher:)
Kdo je Dick Smith, kdo posila dopisy ohledne LeWinter?
Koecher:Pokud jde o Váš dotaz, kdo je ten Smith, který Vám poslal LeWinterův dopis, opravdu nevím kdo by to mohl být. Dotyčný dopis jsem ale viděl už předtím, když mi ho Jeff Steinberg z Executive Intelligence Review, který má blízko k lidem kolem Al Fayeda a je patrně nejznámějším žurnalistou píšícím o tom, že smrt Diany a Dodi byla vražda, poslal s varováním, že LeW. se snaží vylepšit si image (a eventuelně dostat od nějakých medií peníze) tím, že tvrdí, že byl donucen prohlásit, že ty dokumenty, které se snažil prodat Al Fayedovi, jsou pravé, a on je neviná oběť grabdiozního spiknutí.
Cely clanek (580 slov, 3273 pismen, 40 radek)

UPDATEDBritske listy, 30 cervence, 1999: Znovu případ Diana, Al Fayed a špióni a podvodníci: Dopis rakouskému prezidentu:
Oswald Le Winter je nevinen!
Vážený pane prezidente Klestile, Píšu vám se žádostí, abyste revidoval případ a vězeňský trest dr. Oswalda Le Wintera. Zdá se, že CIA a další americké vládní úřady a agentury využívají Rakouska k tomu, aby umlčely jednu z osob, která zveřejnila o USA nepříjemné informace. Pane prezidente, možná si na mě pamatujete. V roce 1995 jste mi poslal vánoční přání. Byla jsem tehdy provdána za Guenthera Russbachera.
Cely clanek (539 slov, 3119 pismen, 37 radek)

UPDATEDMFD 5. kvetna, 1998:
Exšpion chtěl zpeněžit Dianinu smrt. Stopa vede i do Čech

V í d e ň , P r a h a - Rakouská tajná policie se snaží rozmotat případ, který se dotkl smrti britské princezny Diany a jejího přítele Dodiho Al Fayeda a do nějž je údajně zapleten i český občan. Vše začalo 24. dubna, kdy byl zatčen bývalý pracovník CIA sedmašedesátiletý Oswald Le Winter.
Cely clanek

UPDATEDMFD 5. kvetna, 1998: Bývalý ceský spion:
O údajných spisech CIA nic nevím
P r a h a - Bývalý pracovník československé rozvědky Karel Koecher, který se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let dokázal jako jeden z mála agentů východního bloku "nabourat" do americké CIA a pracovat v této agentuře řadu let, nezastírá, že se zná s Oswaldem Le Winterem.
Dale rika:O dokumentech nepadlo ani slovo. Žádal vás o nějakou pomoc? Zařizoval jste pro něj ještě něco kromě hotelu? Ne, ani mě o nic nežádal. Jen se vyptával na možnosti investic v České republice.
Cely clanek

Porovnejte tuto lez s opozincnim lhani Koechra v dopise BL/ Culikovi, kde rekl: Ještě to odpoledne a později pak na večeři, na kterou mě pozval, mě vyprávěl takovouhle věc: že ví jak to bylo se smrtí Diany a Dodiho, a že to byla vražda. Vykonalo ji prý izraelské komando na žádost britské tajné služby MI-6, a to na pokyn někoho z Buckinghamského paláce.
Cele dlouhe Koecherovo vysvetleni (2230 slov, 13177 pismen, 237 radek) * English translation

Ceske urady pracuji na afere, jez souvisi se smrti princezny Diany MFD 8/9/99


Home | Vitejte . . | JS homepage | Eleanor's kitchen | J. Schrabal
Copyright © 1995-99 Newyorske listy (New York Herald) *All rights reserved* ISSN 1093-2887